Akyapı’nın 850 milyon lira yatırım büyüklüğüne sahip Limonlu Bahçe Konakları’nda ön talep toplanmaya başladı. Ümraniye’de Alemdağ Caddesi üzerinde toplam 509 daire ve 148 adet ticari alandan oluşan projede teslimler 2024’te gerçekleşecek.

Gayrimenkul sektöründe 23 yılı geride bırakan Akyapı’nın 1.7 milyar liralık yatırım atağının ilk halkası olan 850 milyon lira yatırım büyüklüğüne sahip Limonlu Bahçe Konakları’nda ön talep toplanmaya başladı. İstanbul Anadolu Yakası’nın önemli ilçelerinden Ümraniye Yamanevler’de Alemdağ Caddesi üzerinde yer alan Limonlu Bahçe Konakları, konut ve ticari alanlardan oluşan karma proje özelliğini taşıyor. 15 blokta toplam 509 daireden oluşan projede ayrıca 148 adet ticari alan yer alıyor.

Aile konseptinde hazırlanan projede 2+1, 3+1 ve 4+1 seçeneklerinde 36 farklı tipte daire sunuluyor. Evrenol Mimarlık tarafından tasarlanan projede metrekare fiyatları 17 bin 200 liradan başlıyor. Ödeme planları ise müşterilerin isteğine bağlı olarak banka kredili veya Akyapı bünyesinde vadelendirme olarak sunuluyor. Peyzaj alanında projeye ismini veren limon serasının bulunduğu Limonlu Bahçe Konakları’nda geniş donatılara yer veriliyor. Millet Bahçesi’nin yanında olmasıyla dikkat çeken projenin çıkışında M5 Üsküdar Çekmeköy metrosunun Yamanevler durağı bulunuyor. Proje içerisinde yer alan çarşıdan ise tüm ihtiyaçların giderilmesi hedefleniyor.

Akyapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Dinçel, projede ön talep satışlarının başladığını söyledi. Dinçel, projede metrekare fiyatlarının bölge ortalamasına göre cazip olmakla birlikte, müşterilerine ön satış döneminde önemli bir avantaj sunduklarını ifade ederek, “Şimdiye kadar yüzde 25’lik bir ön talep topladık. Satışlarımızın aynı ilgiyle süreceğini ve talebin artarak devam edeceğini düşünüyoruz. Projemizi Aralık 2024’te teslim etmeyi planlıyoruz. Söz verdiğimiz tarihte tamamlamak için, inşaat programımızı başlattık” diye konuştu.

Hüseyin Dinçel, projenin eski bir teknoloji fabrikası olan Netaş arazisinde yapıldığını belirterek, şu bilgileri verdi: “Fabrikanın eski binalarının yıkımına başladık ve akabinde de Limonlu Bahçe Konakları’nın yükseldiğini göreceğiz. Toplam arsa alanı 51 bin 970 metrekare, toplam inşaat alanı ise 191 bin 860 metrekare olan projemiz, 15 blokta toplam 509 daire ve 148 cadde mağazasından oluşuyor. Bloklarımız 6 kat ile 8 kat arası değişiyor ve yatay mimari özelliği taşıyor. Projemizde net 3.10 metrelik konak tarzı yüksek tavanlı ferah daireler projelendirdik. Markalı konut projelerinde bu yükseklik ortalama 2.70- 2.80 metredir.”

1.8 MİLYAR TL YATIRIM

AKYAPI Başkanı Mahmut Asmalı, şimdiye kadar 3 milyon metrekarenin üzerinde inşaata imza attıklarını belirterek, 2 yıl içinde bu rakamı 3.5 milyon metrekareye çıkaracaklarını, şu anda 1.879 konut, 147 villa, 309 cadde mağazası olmak üzere toplam 551 bin metrekare inşaatın yapımına aktif olarak devam ettiklerini söyledi. 2021’i yatırım yılı ilan ettiklerini belirten Mahmut Asmalı, “Cesaret örneği gösterip sektörde öncü bir rol oynayarak 1 milyar 750 milyon lira yatırım maliyetine sahip, konut, villa, sanayi gibi farklı konseptlerden oluşan 3 proje için harekete geçtik. Projelerimiz Ümraniye, Büyükçekmece ve Arnavutköy’de olmak üzere İstanbul’un gayrimenkul ve inşaat konusunda yıldız bölgelerinde. İlk projemiz Limonlu Bahçe Konakları olurken, ikinci projemiz Büyükçekmece’de bir villa projesi olacak. Üçüncü olarak Hadımköy’de kaplamacılara yönelik sanayi projesi geliştiriyoruz” diye konuştu.

VAKIF GYO, TABLO ADALAR’I SATISA ÇIKARDI

VAKIF Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın (GYO) İstanbul’un Maltepe ilçesinde hayata geçirdiği yeni projesi Tablo Adalar satışa sunuldu. Bahçe katından başlayan Marmara Denizi ve Adalar manzarasıyla öne çıkan proje, toplamda 15 bin 264 metrekare arsa alanında 316 konuttan oluşuyor. Mimari tasarım ve uygulamaları Tabanlıoğlu Mimarlık imzası taşıyan projenin ana yükleniciliğini Rönesans REC Uluslararası İnşaat üstleniyor. Tablo Adalar, 1+1’den 5+2’e kadar değişen konut tiplerinin yanı sıra, geniş balkon, büyük peyzaj alanı ve zengin sosyal donatılarıyla E-5 ve Kadıköy- Tavşantepe Metro Hattının hemen yakınında yükseliyor.

Vakıf GYO Genel Müdürü Onur İncehasan, 2023’ün Aralık ayında teslimini planladıkları Tablo Adalar projesinin Anadolu Yakası’nın merkezinde, Maltepe Zümrütevler’de yer aldığını belirterek, “Tablo Adalar, sadece eşsiz manzarasıyla değil, ulaşım kolaylığı ve yatırım değeri açısından da büyük bir potansiyel taşıyor” diye konuştu. Onur İncehasan, Vakıf GYO’nun sağlam temelli kurumsal yapısıyla sürdürülebilir büyüme stratejisini gerçekleştirme yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirterek, “2022 yılını şirketimiz açısından bir sıçrama yılı olarak planlıyoruz. Sermaye yapımız itibariyle potansiyel yatırımcılarımız için yatırım yapmaya çok uygun güvenli bir limanız” diye konuştu.

KENTE DEĞER KATACAK

Bu yıl Ekim ayında Ankara’da müjdesini verdikleri Cubes Ankara projesinin ardından, bugün de İstanbul’da yeni yatırımları olan Tablo Adalar’ı satışa sunduklarının altını çizen İncehasan, “Yeni proje geliştirirken üç şeye dikkat ediyoruz. Birincisi bölgeye değer katmak, ikincisi kentin ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap vermek ve üçüncüsü ve en önemlisi de hem ekonomik hem de çevresel sürdürülebilirliğe katkıda bulunmak. Bu anlamda Tablo Adalar yatırımımızın İstanbul’a ekonomik ve yaşamsal olarak değer katan örnek bir proje olacağını şimdiden söyleyebilirim” diye konuştu.

ÜÇ PROJEDE ANAHTARLARI TESLİM ETTİ

İHLAS İnşaat Grubu’nun marka projeleri Bizim Evler Güzelce, Bizim Evler 8 ve Marmara Evleri 4’te bir kez daha hayaller gerçeğe dönüştü. Yaşamın başladığı yeni sitelerine ve dairelerine taşınan aileler büyük sevinç yaşadı. ‘Bizim Evler’ markası ile Ispartakule’ye damga vuran ve burada 8’inci projesini tamamlayan İhlas İnşaat Grubu, Türkiye’de aynı lokasyonda bu kadar çok projeyi hayata geçiren tek şirket ve marka oldu. Şirket ayrıca Büyükçekmece’de E5 Karayoluna cepheli, Marmara Denizi’ne komşu Bizim Evler Güzelce projesini tamamlarken, Beylikdüzü’nde ise daha önce 5 bini aşkın dairenin bulunduğu ‘Marmara Evleri’ serisine imzasını atarak, aynı bölgede serinin en yeni sitesi Marmara Evleri 4’te de yaşamı başlattı.

MARMARA Evleri 4’te 44 dükkân ve 640 konut yer alıyor. Projedeki daire büyüklükleri ise 126 ile 204 metrekare arasında değişiyor. Büyükçekmece’nin en büyük projesi olarak öne çıkan Bizim Evler Güzelce, 709 konut ve 111 ticari üniteden oluşuyor. Ispartakule’deki Bizim Evler 8’de iki blokta 236 daire ile 29 cadde mağazası yer alıyor. İhlas İnşaat Grubu’nun yakın zamanda Ispartakule’de Bizim Evler 9 ve Bizim Evler 10 projelerine başlaması bekleniyor.